امروز  یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶  مطابق با 4 جمادي الاول 1439 و 21 January 2018
پیوندها
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 23
  • بازدید دیروز: 123
  • بازدید هفته: 9,554
  • بازدید ماه: 39,233
  • بازدید سال: 1,045,429
  • کل بازدید ها: 2,488,620

بازار گردشگری و صنایع دستی در مهدیشهر ایجاد شود

 

بازار گردشگری و صنایع دستی در مهدیشهر ایجاد شود
رئیس اتاق اصناف شهرستان مهدیشهر گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان با هماهنگی یکدیگر، به جای جمعه بازار، روز بازاری ایجاد کنند و در آن محصولات محلی مردم مهدیشهر اعم از لبنیات، صنایع دستی، نان محلی و … به مسافران معرفی و عرضه شود.

ذوالفقار جباری در گفت و گو با خبرنگار نیزوا، اظهار کرد: در مهدیشهر ۱۵۰۰ واحد صنفی داریم که با احتساب خانواده هایشان جمعیت قابل توجهی می شوند و برای همین در بحث اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و … بسیار تاثیر گذار می باشند ولی در شورا چه دوره های قبلی و چه دوره جدید، کارگروهی به نام اصناف نداریم و این قشری که می تواند اقتصاد شهر را شکوفا کند و کمک کار شهرداری و شورا باشند نادیده گرفته شدند.

وی با اشاره به گردشگری بودن شهرستان مهدیشهر و ظرفیت های خوبی که در بخش اصناف در بحث گردشگری می توان ایجاد کرد، گفت: متاسفانه با عدم هماهنگی دستگاه ها و عدم مسئولیت پذیری دستگاه هایی که در راس امور قرار دارند و می توانند برنامه ریزی درست و مناسب داشته باشند، هیچ اقدام خاص و مهمی برای جذب گردشگر و کسب درآمد در شهر انجام نمی شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه در بحث پتانسیل های گردشگری اصناف شهر نادیده گرفته شده اند و همان هایی که در جمعه بازار غرفه دارند و اکثریت آنها غیر بومی هستند نفع می برند، افزود: که تمام مسافرانی که برای تفریح و گردشگری به شهرستان مهدیشهر می آید و یا از این شهرستان گذر می کنند، در جمعه بازار توقف و از این فروشندگان غیر بومی خرید می کنند. این یک واقعیتی است که رئیس شورای شهر مهدیشهر به آن اذعان کردند.

جباری یان کرد: این هنر نیست که یک جمعه بازاری در مهدیشهر تشکیل شود و افراد غیر بومی فعال شوند و محصولات خود را به مسافران و گردشگران عرضه کنند ولی خود اصناف بومی در آن بازار روز نقشی نداشته باشند و یا نقش خیلی کمرنگی داشته باشند و محصولات محلی مهدیشهر و صنایع دستی اینجا به مسافران عرضه نشود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان مهدیشهر تاکید کرد: زمانی چنین بازاری برای اقتصاد مهدیشهر فایده دارد که دستگاه ها با هماهنگی یکدیگر، بازار روزی ایجاد کنند و در آن محصولات خود مردم مهدیشهر اعم از لبنیات، صنایع دستی، نان محلی به مسافران معرفی و عرضه شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر به جای جمعه بازار که با اجناس قاچاق و گاها دست دوم باید به آن آشفته بازار گفت، یک بازار گردشگری و صنایع دستی  شیک و کاربردی در مهدیشهر ایجاد شود و کالاهایی مانند محصولات بومی عرضه شود که در دیگر نقاط یافت نمی شود، خود تبلیغاتی می شود که از شهرهای همجوار برای خرید از این بازار مخصوص گردشگری و صنایع دستی به مهدیشهر بیایند و آنگاه است که گردشگر جذب می شوند و می توان اقتصاد این شهر را بدین طریق رونق داد.

حتی می توان شعبه های چنین بازار گردشگری و صنایع دستی را در ۷ شهرستان دیگر استان ایجاد و تبادل عرضه محصولات کرد به این نحو که در بازار روز هر شهرستان، در چند غرفه صنایع دستی، محصولات محلی و سوغات شهرستان های دیگر استان به فروش برسد مثل نمایشگاه های صنایع دستی که در برخی نقاط برپا می شود ولی دائمی و به صورت بازار روز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی
آب و هوا
مهدیشهر
تاریخ: ۱۱:۳۸ ق.ظ
آفتابی
آفتابی
9°C
فشار کنونی: 1020 mb
رطوبت: 36%
سرعت باد: 4 km/h جنوب
 
احادیث روزانه

قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: اَلتّـاجِرُ الصَّـدُوقُ تَحْتَ ظِلِّ الْعَرْشِ يَوْمَ الْقِيامَةِ.
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله فرمود: بـازرگان راستـگو روز قيامت در سايه حمايت خداست.